Trening bywa męczący

W sklepach z suplementami dla sportowców znajdziemy liczne produkty, które wspomogą nasz organizm poddawany systematycznym i intensywnym treningom.
Coś na stawy
Stawy mogą ulec uszkodzeniu, jeśli będą poddawane systematycznym ćwiczeniom siłowym. Aby zapobiec bolesnym urazom, warto zastosować preparaty wspomagające elastyczność oraz wytrzymałość tkanki łącznej. W składzie umieszczonym na opakowaniu warto szukać glukozaminy i chondroityny, a także kolagenu i witaminy C. Tego typu preparaty stosujemy profilaktycznie, aby uniknąć przetrenowania.
Co pić?
Podczas treningu powinniśmy pić. Jeśli doprowadzimy do odwodnienia, organizm długo będzie wracał do formy, a ponadto spadnie nasza efektywność i koncentracja. Aby uchronić się przed nadmierną utratą minerałów, które wydobywają się wraz z potem, warto uzupełniać ich niedobór. Przede wszystkim stawiamy na preparaty witaminowe z minerałami, a ponadto wybieramy napoje izotoniczne. Ich składniki nawadniają organizm i regulują poziom cennych elektrolitów. Możemy trenować intensywniej.