Przygotowania do treningu w jaki sposób ?

Postanowiliśmy rozpocząć budowanie masy i rzeźbienie naszej sylwetki. Od czego zacząć, aby nasz wysiłek nie poszedł na marne?
Plan przede wszystkim
Zanim udamy się na siłownię, musimy ją wybrać. Oceńmy wyposażenie i to, czy klub znajduje się po drodze do pracy, znajomych lub szkoły dziecka. Jeśli będziemy musieli wybierać się na drugi koniec miasta, aby poćwiczyć, możemy pominąć kilka treningów z czystego lenistwa. Po wybraniu siłowni i zakupie karnetu pozostaje nam ułożenie planu treningowego. Pomocny może okazać się trener personalny, którego zatrudniają dzisiaj niemal wszystkie siłownie.
Dieta i odżywki
Ułożenie planu diety jest ważne, aby nasz organizm otrzymywał wystarczającą ilość składników odżywczych, które pozwolą na efektywny trening. Jeśli nie potrafimy samodzielnie dobrać składników bogatych w białko czy węglowodany, możemy skorzystać z porady dietetyka. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w suplementy, które uzupełnią poziom aminokwasów w momencie, gdy nasz organizm będzie wykorzystywał zapasy gromadzone w mięśniach.