Jak uzupełnić składniki po treningu

Treningi – podobnie jak każdy inny wzmożony wysiłek – wiążą się ze znaczną utratą potu. A wraz z potem organizm wydala cenne pierwiastki, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Aby zapewnić sobie po treningu szybki powrót do formy, warto jak najszybciej uzupełnić ważne składniki.
Najlepszą opcją jest sięgniecie po napój izotoniczny, który posiada takie samo stężenie jak płyny ustrojowe w organizmie. Wyjątkowo szybko i efektywnie uzupełnia utracone składniki i nawadnia organizm, zapobiegając odwodnieniu. Z powodu bogactwa elektrolitów napoje izotoniczne świetnie sprawdzają się podczas biegunek i wymiotów.
Płyny izotoniczne zawierają sód, wapń, potas i magnez. Mogą być także wzbogacone porcją witamin i węglowodanów. Najlepiej przyjmować je lekko schłodzone, gdyż nie tylko lepiej się przyswajają, ale także dają wspaniałe orzeźwienie.
Wielu sportowców po treningach sięga po napoje i koktajle proteinowe. Zawierają one duże porcje białek i moc składników odżywczych, jakich potrzebują zmęczone mięśnie.