ODŻYWKI PO TRENINGU

Zaraz po treningu należy swojemu organizmowi dostarczyć wszystkich potrzebnych składników, które pomogą mu w pełnej regeneracji i naprawia ewentualne mikrouszkodzenia tkanki mięśniowej oraz ścięgien.
Niestety, sama dieta, choćby nawet najbardziej zdrowa i pełnowartościowa, nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb osoby intensywnie trenującej. Jeżeli często i mocno ćwiczysz, powinieneś zastanowić się nad taką suplementacją.
Intensywny trening a mięśnie
W wyniku naprawdę mocnych ćwiczeń nasze mięśnie ubożeją w składniki budulcowe oraz energetyczne. Z tego powodu pojawiają się nieprzyjemne, acz powszechnie znane zakwasy, jako objaw nadmiernego przeciążenia mięśni.
Anabolizm
Po treningu nasze mięśnie przestają się koncentrować na procesach anabolicznych, ponieważ muszą skupić się na czymś zupełnie innym –mianowicie, na intensywnej produkcji energii. Kiedy poziom węglowodanów jest zbyt niski, wówczas energię pozyskuje się właśnie z mięśni. Uruchamiają się procesy kataboliczne, które rozkładają tkankę mięśniową i niweczą cały nasz wysiłek.