Atlas czy trening w domu?

Plan treningowy może być realizowany zarówno w siłowni, jak też na świeżym powietrzu lub w domu. Niektórzy dysponują amatorskim lub profesjonalnym sprzętem ułatwiającym wykonywanie niektórych ćwiczeń.
Atlas w klubie
Siłownia to miejsce, w którym możemy liczyć na obecność fachowych urządzeń do ćwiczeń. Znajdziemy tutaj zarówno atlas, jak też bieżnię czy rowerek. Trening na rowerku czy na bieżni może być znakomitym rozpoczęciem właściwych ćwiczeń. Atlas to idealne rozwiązanie, gdy w domu nie możemy liczyć na asekurację. Każdy przyrząd posiada regulację obciążenia i jest bezpiecznie zamontowany. To dobre rozwiązanie chociażby dla początkujących wielbicieli sportów siłowych.
Trening w domu
Praca nad swoją sylwetką to szereg ćwiczeń, jakie można wykonywać w domu. Dostępne są poradniki, jak wykonać ćwiczenia z użyciem domowego drążka, krzeseł czy niewielkich ciężarów. Niektórzy preferują trenowanie w domu, bieganie w parku lub na basenie. Warto jednak pamiętać, że budowanie masy i rzeźbienie mięśni wymagają korzystania z określonych urządzeń.