Zahamuj spadki po treningu

Po intensywnym wysiłku nasz organizm rozpoczyna procesy regeneracji. Mięśnie zostają uszkodzone, więc konieczna jest ich naprawa, aby przygotować się do kolejnego wysiłku. Regeneracja może jednak doprowadzić do spadków.
Katabolizm mięśni
Organizm wykorzystuje aminokwasy budujące mięśnie do przeprowadzenia licznych procesów. Są to nie tylko procesy naprawcze, ale też podstawowe funkcje naszego organizmu. glutamina wykorzystywana jest chociażby dla prawidłowego działania układu odpornościowego. Jeśli organizm rozpoczyna pobieranie aminokwasów z tkanki mięśniowej, odnotujemy spadek masy. Niektórzy szybko poddają się i tracą motywację do dalszych treningów. Warto jednak zapobiegać rozpadowi mięśni stosując odpowiednie suplementy diety.
Ochrona mięśni
Jeśli w organizmie znajdzie się nadwyżka aminokwasów, organizm nie będzie korzystał z tych, które budują tkankę mięśniową. Jeśli zastosujemy odżywki białkowe, ochronimy aminokwasy budujące mięśnie. poleca się głownie aminokwasy rozgałęzione BCAA, których organizm nie wytwarza sam.