Większa siła mięśni – trening plus suplementy

Początki treningów siłowych nie są łatwe. Nierzadko wiążą się z bólem, załamaniem, różnego rodzaju dolegliwościami, niepewnością i brakiem motywacji. Oprócz wsparcia psychicznego i właściwej diety, warto wesprzeć się innowacyjnymi suplementami, które pomogą nam wzmocnić i rozbudować mięśnie.
Polecanym, bezpiecznym i skutecznym preparatem na zwiększoną skuteczność treningów (w końcu to ona motywuje nas do dalszych działań) jest kreatyna. Dostępna jest w różnych formach, choć najpopularniejszą z nich jest proszek do przyrządzenia roztworu. Preparat zawierający aminokwas beta-alaninę z kolei wpływa na zwiększone stężenie karnozyny, odpowiedzialnej za wytrzymałość i siłę mięśni. Suplementacja ok. 5 gramami na dobę, także w dni nietreningowe, znacznie poprawia rezultaty.
Nie w sposób nie wspomnieć też o BCAA, a więc aminokwasach rozgałęzionych, które doskonale wpływają na regenerację zmęczonych treningiem mięśni. Ciężko jednak uniknąć efektu przetrenowania po pierwszych przygodach z ćwiczeniami siłowymi, jednak cierpliwość i samozaparcie dadzą na pewno doskonałe rezultaty.