Uzupełniajmy składniki mineralne po treningu

Podczas treningu, wzmożonego wysiłku fizycznego, a także podczas upałów, obficie wydalamy pot, tracąc wraz z nim makro i mikroelementy. Te cenne pierwiastki pełnią w naszym ciele określone role i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych układów. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej przywrócić równowagę składników mineralnych w naszym organizmie.
Jak dokonać tego w najszybszy sposób? Najlepiej wprowadzić je w podobnej postaci, jaką opuściły ciało – czyli za pośrednictwem płynów. Chcąc nawodnić ciało, sięgajmy po napoje izotoniczne, które mogą pochwalić się niezwykłymi możliwościami. Dzięki stężeniu napoju, które utrzymane jest na identycznym poziomie co stężenie płynów ustrojowych w ciele człowieka, można w szybki i skuteczny sposób nawodnić organizm i przekazać mu cenne składniki. Napoje izotoniczne składają się z wody i składników mineralnych takich, jak sód, magnez i potas, a także witamin i węglowodanów.
Napój izotoniczny to świetny sposób, by napoić i odżywić składnikami mineralnymi nasz organizm zaraz po treningu. Warto mieć go pod ręką.