Suplementacja potreningowa

Intensywny wysiłek fizyczny sprawia, że organizm traci cenne składniki odżywcze, a co za tym idzie spada jego efektywność, koncentracja oraz zdolności regeneracyjne. Wzmocnienie kondycji fizycznej można zapewnić jedynie dzięki zrównoważonym czasom wysiłku i odpoczynku, a także właściwie zbilansowanej diecie, która uzupełni utracone w czasie treningu kalorie, witaminy i mikroelementy.
Odżywki potreningowe posiadają różne formy. Na rynku znajdziemy kreatynowe suplementy powysiłkowe, preparaty regeneracyjne o wydłużonym czasie działania stosowane na noc lub wysokokaloryczne zamienniki posiłków MRP, które są odżywczymi środkami, bogatymi również w witaminy i minerały, zastępującymi zbilansowane pożywienie.
Głównym zadaniem odżywek potreningowych jest zahamowanie procesów katabolicznych, które wpływają na rozpad włókien mięśniowych oraz przyspieszenie anabolizmu – budowy suchej masy mięśniowej. Ponadto tego typu suplementy zapewniają efektywną regenerację w krótkim czasie. W sklepach znajdziemy suplementy, które bardzo skracają okresy odnowy, tak aby móc jak najszybciej powrócić do ćwiczeń oraz być przy tym w pełni sił, energii i koncentracji.