Suplementacja po długiej przerwie w treningach

Po długiej przerwie w treningach wracamy poniekąd do punktu, w którym byliśmy początkującymi użytkownikami siłowni. Ponownie musimy zaplanować odpowiedni trening i suplementację, żeby sprawnie powrócić do poprzedniej kondycji fizycznej.
W pierwszej kolejności powinniśmy sięgnąć po rozgałęzione aminokwasy BCAA. Tworzą one bowiem grupę aminokwasów, która będzie najpewniejszym rozwiązaniem na czas wracania do formy. Jesteśmy wówczas w stanie zwalczyć uczucie zmęczenia, usprawnić regenerację organizmu po wysiłku, przyśpieszyć etap tolerancji wysiłkowej, zredukować ból związany z „zakwasami” i co najważniejsze – zmniejszyć katabolizm mięśniowy.
W centrum uwagi powinien znaleźć się również nasz aparat ruchu. Dlatego specjaliści zwłaszcza po długim odstępie między treningami zalecają stosowanie kolagenu, który korzystnie wpływa na regenerację tkanki łącznej i zmniejsza ryzyko kontuzji.
Jeżeli nasza przerwa była spowodowana rozprężeniem czasu urlopowego, musimy oczyścić nasz organizm z substancji, które dostarczyliśmy mu przez złą dietę. Jednocześnie należy pamiętać o regularnym uzupełnieniu niedoborów witamin i składników mineralnych. Korzystny będzie więc powrót do zbilansowanych posiłków lub wartościowych suplementów.