SKŁAD ODŻYWEK POTRENINGOWYCH

W odżywkach potreningowych znajduje się przede wszystkim glikogen – to właśnie jego zaczyna nam przede wszystkim brakować w wyniku intensywnych ćwiczeń. Glikogen to nie tylko źródło energii, ale przede wszystkim zabezpieczenie przed procesami katabolicznymi.
Odżywki po treningu obfitują przede wszystkim w węglowodany, białka i aminokwasy. Największe znaczenie pośród wszystkich tych składników mają właśnie węglowodany proste, ponieważ to one mogą się szybko wchłaniać i wyrównać poziom cukru we krwi.
Białka
W odżywkach potreningowych białka wspierają regenerację mięśni. Aminokwasy BCAA potrafią doskonale odbudować oraz zregenerować uszkodzoną tkankę mięśniową, przy czym chronią resztę przed rozpadem oraz reakcjami katabolicznymi.
Witaminy i minerały
W takich odżywkach mamy także witaminy i minerały, zdecydowanie poprawiające funkcjonowanie całego ciała. Dlaczego są aż tak ważne? W czasie intensywnych treningów zużywają się one znacznie szybciej niż normalnie, a ich dodatkowa suplementacja pozwala na utrzymanie wewnętrznej równowagi.