Odżywki potreningowe które ?

Ćwicząc rzeźbę, musimy pamiętać o regeneracji, aby nasze mięśnie i nasz cały organizm miał siłę do kolejnego treningu. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać, szybko się przetrenujemy, co w prosty sposób spowoduje zatrzymanie efektów lub nawet ich cofnięcie, nie mówiąc już o kwestiach zdrowotnych.
Właściwie skomponowane odżywki potreningowe szybko wyprowadzają nas ze stanu katabolizmu i wprowadzają w stan anaboliczny, w którym organizm podlega regeneracji. W tym przypadku liczy się czas, a obecne odżywki potrafią ten czas skrócić, przez to efekty są bardziej widoczne. Dodatkowo zwiększa się intensywność procesów budowy masy mięśniowej.
Należy pamiętać, że organizm nie przestaje funkcjonować po zakończeniu treningu, dlatego ważne jest dostarczenie najważniejszych substancji wspomagających regenerację. Są to węglowodany szybkoprzyswajalne, tzw. cukry proste. Ich podaż ma uzupełnić straty glikogenu mięśniowego (węglowodany zmagazynowane w mięśniach), które służą do pokrycia strat energetycznych podczas wysiłku.