Shake proteinowy – regeneracja po treningu

Poszukując szybkiego i wygodnego sposobu na regenerację potreningową, warto sięgnąć po shake proteinowy, którego płynna forma i łatwość przygotowania idealnie sprawdza się po trudzie ćwiczeń. Przed zakupem suplementu warto zwrócić uwagę, jakie białko zostało użyte do produkcji preparatu oraz jakie inne składniki zawiera.
Idealna odżywka proteinowa, która zregeneruje mięśnie po treningu i pozwoli nam następnego dnia cieszyć się aktywnością, powinna zawierać maksymalną ilość białka, a minimalną cukru i tłuszczu. Niektóre z preparatów są już rozmieszane i gotowe do wypicia w formie płynnej. Te do sporządzenia można kupić w proszku zamkniętym w puszkach. Często pojawia się pytanie – które są lepsze? Nie jest istotna forma samego suplementu, a jego składniki oraz ich jakość.
W przypadku regeneracji potreningowej, bardzo dobrze sprawuje się wolno wchłanialne białko, a więc kazeina. Dzięki swoim właściwościom, a przede wszystkim odporności na soki trawienne, powoli przechodzi do krwioobiegu i skutecznie uzupełnia niedobory białka w zmęczonych mięśniach.