Regeneracja po treningu jaka najlepsza ?

Któż z nas nie zna uczucia zmęczenia po treningu? Z jednej strony jest to przyjemne doznanie, gdy wszystkimi mięśniami czujemy, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, ale z drugiej odczuwamy potrzebę szybkiej regeneracji.
Pierwszym krokiem ku regeneracji powinno być uzupełnianie płynów i składników mineralnych, które utraciliśmy wraz z potem podczas intensywnych ćwiczeń. Najlepszym sposobem jest sięgniecie po napoje izotoniczne, których skład został zaplanowany z myślą o osobach aktywnych fizycznie, które podczas treningów wydalają cenne minerały. Stężenie izotoników jest identyczne ze stężeniem płynów ustrojowych w ludzkim organizmie, dzięki czemu napój w szybkim czasie nawadnia i odżywia. Dzięki niewielkiej ilości węglowodanów daje także zastrzyk energii.
Aby umożliwić szybką regenerację mięśni i naprawę mikro-urazów, jakie w nich zaszły, należy w niedługim czasie uzupełnić zasoby energetyczne organizmu. W tym celu można sięgnąć po baton energetyczny o wysokim indeksie glikemicznym, lub przygotować sobie wysokiej jakości koktajl proteinowy.