Odpowiedni trening

Rozpoczęcie treningów to moment, kiedy nie tylko powinno zwrócić się uwagę na wykonywany wysiłek fizyczny, ale również na to, jak wygląda codzienna dieta. Oba te aspekty są ze sobą nierozerwalnie złączone.
Odpowiednia dieta warunkuje przyrost masy mięśniowej, jak również stałe uzupełnianie ubytku wody, białka, węglowodanów czy witamin i soli mineralnych. Często zdarza się jednak, że dobrze zbilansowana dieta nie wystarczy, aby otrzymywać odpowiedni poziom tych składników w organizmie. Z pomocą sportowcom przychodzą odżywki i suplementy diety, których zadaniem jest uzupełnianie diety w składniki, które niezbędne są w procesie tworzenia masy mięśniowej.
Odżywki i suplementy dostępne są w formie proszku, tabletek, kapsułek czy płynów od picia. W ich skład wchodzi najczęściej białko, węglowodany, jak również witaminy i składniki mineralne. Przyjmowanie odpowiednich środków pozwoli przede wszystkim na zwiększenie tempa wysiłku oraz wydłużenie czasu pracy mięśni. Odżywki wspomagają również rozbudowę mięśni szkieletowych.