Co pić najlepiej podczas treningu?

W czasie intensywnego wysiłku fizycznego w naturalny sposób sięgamy po butelkę z wodą. Nawadnianie organizmu podczas treningu jest jak najbardziej wskazane. Pozwala odzyskać utraconą w procesie pocenia wodę oraz zapobiega zmęczeniu i przyspiesza regenerację. Czy jednak to właśnie woda jest idealnym napojem do spożywania na siłowni czy w czasie biegania?
Coraz większą popularnością wśród sportowców cieszą się napoje izotoniczne. Czym różnią się one od wody czy innych popularnych napojów? Przede wszystkim ich ciśnienie osmotyczne jest identyczne z tym znajdującym się w tkankach, dlatego organizm może skuteczniej przyswajać składniki odżywcze i energetyczne znajdujące się w składzie napoju. Dzięki temu możliwe jest zachowanie równowagi elektrolitowej nawet po intensywnym wysiłku.
W składzie napojów izotonicznych znajdują się cenne składniki, które organizm traci podczas wydzielania potu. Są to między innymi pierwiastki: sód, potas, magnez, cynk, witaminy i mikroelementy niezbędne w wielu procesach organizmu.