Skuteczny trening

Jedną z zasad skutecznego treningu jest jego zróżnicowanie – wprowadzanie nowych ćwiczeń stymuluje mięśnie do zwiększonej pracy, ma również wpływ na rozrost masy mięśniowej.
Podczas intensywnego treningu nasz organizm zużywa nie tylko wiele energii, ale również składników odżywczych. O ile w przypadku osób trenujących sporadycznie czy rekreacyjnie ubytki te łatwo uzupełnić, tak jeśli chodzi o tych podejmujących regularną aktywność fizyczną sprawa jest bardziej skomplikowana. Sportowcy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest stałe uzupełnianie utraconych składników odżywczych – to właśnie białko oraz węglowodany odpowiadają za skuteczność treningu oraz za stopniowe budowanie masy mięśniowej
Odpowiednia dieta nie zawsze jest wystarczająca, dlatego dietetycy zalecają osobom narażonym na duży wysiłek fizyczny suplementy i odżywki. Wśród odżywek najpopularniejsze są te łączące białko, węglowodany oraz zestawy witamin – tak przygotowana mieszanka spożywana jest przed lub po treningu, pozwalając uzupełnić niedobory składników odżywczych i dać organizmowi “paliwo” do ćwiczeń.