Intensywny trening, a po nim – regeneracja

Wielu osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią, zapomina o regeneracji potreningowej. Tymczasem jest ona niezbędna, aby zapewnić warunki anaboliczne dla rozwoju mięśni. Wyjaśnijmy pokrótce, dlaczego po zakończonym treningu warto dostarczyć sobie dodatkowe wartości energetyczne?
Czas tuż po treningu to najodpowiedniejszy moment, aby dostarczyć niezbędne wartości odżywcze dla spragnionych mięśni. W takiej sytuacji można sięgnąć po odżywkę typu gainer, łączącą w sobie kompleks białka, węglowodanów, tłuszczów i innych substancji ułatwiających ich przyswajanie. Inna opcja to odżywka typowo węglowodanowa, zapewniająca mięśniom glikogen. Niezbędne jest także odpowiednie nawodnienie naszego ciała. Do wyboru mamy napoje izotoniczne, bądź hipertoniki o większej zawartości węglowodanów.
W regeneracji potreningowej pomoże nam również dobry suplement kreatynowy, czy sprawdzony booster azotu. To wszystko wpłynie na to, że nasz organizm poradzi sobie z wysiłkiem szybciej, wydali szkodliwe substancje, a mięśnie efektywnie się zregenerują.