A co po treningu?

Trening siłowy to duża próba dla naszych mięśni i całego organizmu. Stosując suplementy przed ćwiczeniami, nie możemy zapominać o odpowiednim wsparciu regeneracyjnym po treningu. W tym celu producenci tworzą kompleksowe preparaty, pozwalające uzupełnić wszystkie niezbędne substancje, nie pozwalając na katabolizm mięśni i umożliwiając ich rozbudowę.
W skład dobrego, skutecznego preparatu potreningowego wchodzą różne grupy substancji, kompleksowo wspierające działanie mięśni. Głównym celem odżywki zażywanej po ćwiczeniach jest zatrzymanie katabolizmu, odżywienie i przeciwdziałanie bolesnemu zakwaszeniu mięśni. Każda z nich wprowadza energetyczny bilans dodatni, jednocześnie dostarczając niezbędnych substancji odżywczych.
W składzie odżywki potreningowej znajdziemy zazwyczaj aminokwasy rozgałęzione, takie jak leucyna, izoleucyna i wanilina oraz l-argininę, która ma wpływ na nadbudowę mięśni oraz wzrost azotu we krwi. Większość preparatów zawiera również hydrolizaty, bądź izolaty białka serwatkowego lub kazeinowego.